Ülim juhend VPN-ruuteritele

Ülim juhend VPN-ruuteritele


Kui konfigureerite ruuteril VPN-i, saab VPN kaitsta kõiki selle ruuteriga ühendatud seadmeid. VPN-ruuter võib pakkuda hulgaliselt eeliseid, sealhulgas vähendada kõigi koduseadmete turvalisuse üldkulusid ja võimaldada teil kaitsta seadmeid, mis ei toeta VPN-i loomulikke rakendusi. Ehkki mitte-nutitelefonide jaoks võib VPN-ruuteri seadistamise mõte tunduda liiga kaugel.

See ei pea aga sugugi nii keeruline olema. Tegelikult tarnivad mõned VPN-id isegi eelkonfigureeritud ruuterid, nii et kogu töö tehakse teie eest. Isegi kui te seda võimalust ei kasuta, võib VPN-ruuteri seadistamine olla suhteliselt lihtne.

Selles postituses selgitame, miks võiksite häälestada VPN-ruuteri, erinevad ruuterid ja püsivara ning milliseid VPN-e võiksite kaaluda.

Miks võiksite VPN-ruuterit soovida?

Enamik VPN-e pakuvad tarkvara, mis võimaldab lihtsat seadistamist seadmetes, mis käitavad mitmesuguseid opsüsteeme, sealhulgas tavaliselt Windows, MacOS, Android ja iOS. Miks sa siis VPN-ruuterit tahaksid? Siin on mõned peamised põhjused:

 • Kaitske kõiki ruuteriga ühendatud seadmeid. See on eriti kasulik, kui teil on rohkem seadmeid, kui ühe VPN-i tellimus hõlmab. Tööstusstandardiks on viis seadet tellimuse kohta, kuid kaasaegsel perekonnal või väikeettevõttel võiks see arv olla kahekordne.
 • Turvalised seadmed, mis muidu pole VPN-idega ühilduvad nagu nutitelerid, mängukonsoolid, Roku, Chromecast, Apple TV ja muud nutiseadmed. See on eriti asjakohane, kui jõuame Interneti-seadmete ja nutikate kodude vanusesse, kus kõike kohvimasinast kuni pesumasinani saaks Interneti-ga ühendada..
 • Kaitse suurendamiseks kasutage korraga kahte VPN-i. Saate konfigureerida ühe VPN-i seadme tasemel ja teise ruuteri tasemel. Kui mõlemal on vigu või see satub ohtu, on teil täiendav kaitsekiht. Võite kasutada kahte pidevalt või hoida ühe varuvõimalusena.
 • Nautige kõigi ühendatud seadmete eeliseid, näiteks võimalus pääseda juurde geograafiliselt piiratud või blokeeritud sisule kõikjal maailmas. Mõne saidi, mille saate blokeerida, hulka kuuluvad Netflix, BBC iPlayer, Hulu ja Amazon Prime Video, kuid seal on veel palju voogesituse, spordi, mängude ja hasartmängude saite, mida uurida.

Kõike seda öeldes ei ole VPN-ruuteri kasutamine kõigile ja kindlasti pole see vajalik. Kui kõigil teie seadmetel on tippteenuse pakkuja tugiteenused natiivsete VPN-rakenduste näol, siis ei pea te võib-olla VPN-ruuterit kasutades lisapikkusi kasutama.

Asjad, mida tuleks VPN-ruuteri seadistamisel arvestada

Neile, kes otsustavad, et vajavad VPN-ruuterit, on saadaval mitmesuguseid võimalusi. Nagu selles juhendis selgub, tuleb otsuseid teha ruuteri enda, teie kasutatava püsivara ja teie valitud VPN-pakkuja osas.

VPN-ruuteri seadistamine on suurem kohustus kui lihtsalt VPN-i installimine arvutisse või mobiilseadmesse, kuna see nõuab veidi lisateavet, asjatundlikkust ja võib-olla ka raha. Siin on mõned asjad, mida peate enne alustamist kaaluma:

 1. Keerukus
 2. Maksumus
 3. Kiirus
 4. Paindlikkus
 5. Funktsioonid

Vaatleme neid tegureid üksikasjalikumalt:

1. Keerukus

Kõik selle juhendi võimalused ei sobi kõigile. Sõltuvalt sellest, millist seadistust kasutate, võib VPN-ruuteri seadistamine olla keeruline protsess. Näiteks pole ruuteri vilkumine sugugi nii lihtne ja võib ruuterit kahjustada, võib-olla kasutamiskõlbmatu oleku.. Seetõttu võib vilkumise – ruuteri püsivara asendamise korral – jätta tehniliselt asjatundlikumatele. Algajatele sobivad muud valikud, näiteks eelkonfigureeritud ruuter.

2. Maksumus

Sõltuvalt sellest, millist võimalust valite, võivad kulud mõnele kasutajale takistuseks olla. Lõppude lõpuks saate kaitsta mitu koduseadet natiivsete VPN-i rakenduste kaudu vaid mõne dollari eest kuus, isegi parima teenusega. Skaala teises otsas, kui ostate eelkonfigureeritud ruuteri, võib see teid suunata tagasi kuskil 200–500 dollarit.

Valik ExpressVPN ruutereid.

Neile, kes soovivad oma ruuterit konfigureerida, ei pea see aga nii kallis olema. Alla 100 dollari eest saate kätte korraliku ruuteri (sobib mõne rakenduse jaoks) ning püsivara on sageli avatud lähtekoodiga ja tasuta. Muidugi peate ikkagi maksma ka VPN-i tellimise kulud, kuid see võib olla väga mõistlik.

3. Kiirus

Vähenenud kiirus on VPN-ruuteri kasutajate seas tavaline kaebus. Mis tahes seadmes VPN-i kasutamine võib aeglustada igapäevaseid tegevusi, näiteks sirvimist ja allalaadimist, ning suurendada voogesituse või mängude puhverdamise tõenäosust mängude voogesituse või mängimise ajal.

Üks suuri tegureid on siin VPN-i pakkuja. Mõni VPN aeglustab asju rohkem kui teised. Selle põhjuseks võivad olla ülekoormatud serverid, võrgukatkestused või muud probleemid. Testime regulaarselt kõrgeima reitinguga VPN-i pakkujaid kiiruse osas, nii et saate olla kursis sellega, kes kõige kiiremat kiirust pakub. Tulemust näete allolevas tabelis.

& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; lt; a href = ‘#’& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; gt;& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; lt; img alt = ” src = ‘https:& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47;& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; public.tableau.com& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; staatiline& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; pilte& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; VP& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; VPNSpeedTestResults& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; lihtne& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; 1_rss.png ’style =’ border: none ’/& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; gt;& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; lt; / a& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; gt;

var divElement = document.getElementById (‘viz1525284276716’); var vizElement = divElement.getElementsByTagName (‘objekt’) [0]; vizElement.style.width = ‘100%’; vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0,75) + ‘px’; var scriptElement = document.createElement (‘skript’); scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’; vizElement.parentNode.insertBefore (scriptElement, vizElement);

Selle artikli lõpus olevas soovitatud pakkujate loendis võetakse kiirust kui peamist otsustavat tegurit arvesse. Kui olete loodud, peaks geograafiliselt lähedase serveriga ühenduse loomine aitama tagada teie teenusepakkuja pakutavate parimate kiiruste saavutamise.

Peale teie kasutatava VPN-i on ruuteri protsessor veel üks asi, mis võib asju aeglustada. Paljud pole VPN-i krüptimisega tegelemiseks piisavalt võimsad, nii et ideaaljuhul soovite otsida sellist, millel on vähemalt 800 MHz protsessor. Leidub uusi ruutereid, mis on varustatud Inteli täpsema krüptimisstandardi uute juhistega (AES-NI), mis võivad kiirendada VPN-i krüptimise kiirust.

Veel üks tegur, mis võib asju aeglustada, on ruuteri püsivara ja ruuteri RAM-i suurus. Kui vilgate oma ruuterit ja muretsete kiiruse pärast, valige väikseim püsivara komplekt, mis pakub teile vajalikke funktsioone (sel juhul ühilduvus OpenVPN-iga).

OpenVPNi koduleht.

Lisaks aitab kiirendada ka püsivara ajakohastamise tagamine.

4. Paindlikkus

Nagu mainitud, nõuab VPN-ruuter tavaliselt suuremat pühendumist kui teie keskmine loomuliku rakenduse häälestus laua-, süle- või mobiilseadmes. See võtab rohkem aega ja sõltuvalt sellest, millise valiku valite, võib see maksta rohkem raha. Nii et kui te ei soovi pühenduda, peate mõtlema paindlikkusele.

Näiteks kui ostate eelkonfigureeritud ruuteri, pühendute sellele ruuterile, püsivarale ja VPN-i pakkujale pikema aja jooksul. Teisest küljest, kui te seda ise konfigureerite, kuid pole rahul püsivara ega VPN-iga, on võimalik (ehkki valu) alustada uuesti.

5. Omadused

Otsustades, millist ruuterit, püsivara ja VPN-teenust kasutada, peate täpselt arvestama, kuidas kavatsete oma VPN-ruuterit kasutada. Nii on vajaliku lõpliku seadistuse osas palju lihtsamini otsuseid vastu võtta.

Teie valitud püsivara peab toetama OpenVPN-i. See peaks olema ka ajakohane ja varustatud soovitud funktsioonidega. Näiteks on mõnel võimalus jõustada poliitikapõhist marsruutimist, tapmislülitit ja palju muud. Lõpuks peab teie valitud VPN olema kiire, usaldusväärne ja turvaline ning sellel peavad olema serverid teie soovitud asukohtades. Lisaks peaks see pakkuma suurepärast klienditugi, mis aitab teil probleemidega kokku puutuda.

Millised ruuteri seadistusvalikud teil on?

Viitasime paarile ülaltoodud seadistusvalikule, kuid siin käsitleme kõiki võimalusi üksikasjalikumalt. VPN-i ruuteri konfigureerimiseks on kõige olulisem vajadus ruuteril, mille välklamp on püsivaraga, mis toetab OpenVPN-i. VPN-ruuteri seadistamise kolm peamist meetodit on järgmised:

 1. Eelkonfigureeritud ruuteri ostmine konkreetse VPN-i pakkuja serveritesse.
 2. VPN-toega ruuteri kasutamine see on juba vilkunud püsivaraga, mis toetab OpenVPN-i. Seejärel saate valitud VPN-i ruuterile käsitsi konfigureerida.
 3. Uue püsivaraga vilgub mitte VPN-iga ühilduv ruuter et see toetaks VPN-i kasutamist. Seejärel saate oma VPN-i käsitsi ruuterisse konfigureerida.

Need kolm on loetletud seadistamise lihtsuse järjekorras, eelkonfigureeritud ruuteri ostmine on kõige lihtsam (ehkki kõige kallim) variant. Selles jaotises uurime neid kõiki üksikasjalikult, sealhulgas mõlemat nende jaoks. Enne seda oleme loonud otsustusriista, mis aitab teil teha õige valiku.

VPN-ruuteri seadistamispuu.

Kui mõni valik pole veel selge, ärge muretsege; saate selle graafilise juhendi juurde tagasi jõudes lihtsalt tagasi tulla.

Eelkonfigureeritud VPN-ruuteri kasutamine

See on VPN-ruuteri seadistamise lihtsaim võimalus. Tegelikult pole seadistamiseks palju vaja. Suurimaks miinuseks oleksid kulud ja teine ​​on paindlikkus. VPN-i pakkujad austavad endiselt oma raha tagasi tagastamise garantiisid, kuid ruuteri uuesti konfigureerimise tagastamisega on vaja vaeva näha..

Enamik teenusepakkujaid tellib oma ruuteri eelkonfiguratsiooni kolmandatele osapooltele, näiteks FlashRouters ja Sabai Technology. Jõuame nende juurde pisut, kuid esiteks tasub helistada ühele pakkujale, kes müüb eelkonfigureeritud ruutereid, sealhulgas eksklusiivset püsivara. See pakkuja on ExpressVPN.

ExpressVPN eelkonfigureeritud VPN-ruuterid 

ExpressVPN püsivara liides.
ExpressVPN hõlmab VPN-ruuterite puhul kõiki aluseid. See pakub FlashRoutersi kaudu eelkonfigureeritud ruutereid (vt allpool). Võite valida ruuteri, millele on lisatud ExpressVPN-i kohandatud püsivara või mõni muu püsivara (DD-WRT, Tomato või OpenWrt).

Kui otsustate omaenda konfigureerida, on allalaadimiseks saadaval ExpressVPN püsivara (mis sisaldab hõlpsasti kasutatavat liidest). See on parim saadaval olev ruuteri püsivara. Seadistamine ja kasutamine on lihtsam kui DD-WRT ja Tomato. Lisaks toetab see jagatud tunneldamist, nii et saate hõlpsalt valida, millised seadmed läbivad VPN-i ja millised mitte.

Teise võimalusena saate VPN-i konfigureerida mis tahes muu VPN-toega ruuteriga. Põhimõtteliselt sobib ExpressVPN igat tüüpi seadistamiseks ja sellel on palju abidokumentatsiooni, mis teid abistavad.

FlashRoutersi eelkonfigureeritud VPN-ruuterid

 FlashRoutersi koduleht.

FlashRouters teeb eelkonfigureeritud VPN-ruuterid, mis on juba VPN-serveritele konfigureeritud. See tähendab, et peate vaid ühendama selle ja olete valmis. FlashRouters teeb ruuterid kümnetele pakkujatele, sealhulgas:

 • ExpressVPN
 • NordVPN
 • IPVanish
 • SaferVPN
 • PrivateInternetAccess
 • HideMyAss
 • Tuulekiri
 • Puhverdatud VPN
 • PureVPN

See, et FlashRouters kannab konkreetse teenuse pakkuja ruuterit, ei tähenda veel, et VPN oleks kindel valik. Enne teile sobiva pakkuja valimist peate siiski uurima. Meie põhjalikud ülevaated on suurepärane koht alustamiseks.

Mõned VPN-teenused, mille jaoks FlashRoutersil on ruuterid.Mõned VPN-teenused, mille jaoks FlashRoutersil on ruuterid.

Pange tähele, et FlashRouteri ostmisel on teil mitu võimalust, sealhulgas see, kas soovite uhiuut või uuesti sertifitseeritud ruuterit (mõne mudeli jaoks), laiendatud garantiid ja esmaklassilist tugiplaani.

Tavaline ost pakub:

 • E-posti tugi kolmeks kuuks (saate selle alla võtta 50-dollarise allahindluse saamiseks või pikendada seda 25-dollariseks aastaks)
 • 90-päevane garantii (pikendatav ühe aasta jooksul 30 dollarini või kaheks aastaks 60 dollari eest)
 • 30-päevane kliendirahulolu garantii

FlashRouters müüb ka ruutereid, mis pole konkreetsele VPN-ile konfigureeritud, kuid millele on eelvälgatud VPN-iga ühilduv püsivara.

Sabai tehnoloogia

 Sabai Technology koduleht.

Sabai Technology ruuterid on pisut erinevad kui FlashRoutersi pakkumised. Nendele on lisatud ettevõtte enda kohandatud püsivara Sabai OS. See põhineb tomati püsivaral, mida käsitleme üksikasjalikumalt hiljem.

Neid ruutereid saab osta valitud VPN-i serverite eelkonfigureerimisega või ilma. Sabai Technology müüb ka mõnda ruuterit, millele on lisatud DD-WRT püsivara, kuid teil pole nende VPN-de eelkonfigureerimise võimalust.

Ruuterite hind ulatub 145–500 dollarini. VPN-i eelkonfigureerimine maksab täiendavalt 19,99 dollarit.

Tavaline ost Sabai Technologylt on järgmine:

 • Otsene tugi telefoni või meili teel ühe aasta jooksul
 • Üheaastane riistvaragarantii
 • 90-päevane kliendirahulolu garantii

Kui kasutate eelkonfigureeritud ruuterit, peaksite siiski saama kasutada paljude VPN-i pakkujate pakutavaid raha tagasi garantii ja prooviperioode. Kuid marsruuteri uuesti konfigureerimiseks või muul viisil tagasisaatmise logistika võib olla valulik. Neid olukordi ümbritsevad eeskirjad varieeruvad sõltuvalt ruuteri tarnijast ja VPN-i pakkujast.

VPN-toega ruuteri kasutamine, kui see toetab OpenVPN-i

Kui soovite VPN-i ise konfigureerida, võite kasutada ruuterit, millel on juba vilkuv püsivara, mis toetab OpenVPN-i. Paar VPN-i pakkujat pakuvad tegelikult ruuterirakendusi, mis muudavad seadistamise natuke lihtsamaks. Näiteks on VyprVPN-il rakendus, mis töötab üle Shibby Tomato. Igal juhul pakub enamik parimatest pakkujatest, mida saab ruuteritega konfigureerida, vastavat dokumentatsiooni ja tuge.

Millise ruuteriga peaksite minema? VPN-toega ruuterite puhul on näiliselt lõputuid võimalusi. Turg on aga täis väiksemaid ettevõtteid, kelle tooted tõenäoliselt ei anna teile vajalikke tulemusi.

Mõnel ruuteril pole VPN-i jaoks vajalikku jõudu, kuid mõned panevad teid proovima nende VPP-alamteenuse ostmist, kui olete ruuteri ostnud. Sellisena on kõige parem püsida tootja juures, kes paistab silma rahva hulgast. Mõned populaarsemad tooted on järgmised:

 • Asus
 • Linksys
 • Netgear
 • Buffalo
 • Sünoloogia

Vaatame neid kõiki kordamööda, kuid pidage meeles, et mitte kõik nende tootjate valmistatud ruuterid ei tööta VPN-iga.

Asus

Asuse ruuteritel on aktsia püsivara AsusWRT, ehkki seda ei värskendata regulaarselt. Ehkki see pole tingimata parim püsivara valik, on seda lihtne seadistada ja see toetab OpenVPN-i. Sõltuvalt mudelist võib neid ruutereid osta või vilgutada muu püsivaraga, näiteks DD-WRT, Tomato (ja selle derivaadid), OpenWrt ja Sabai OS.

DUS-WRT- või Tomato-püsivaraga vilkunud Asus-ruutereid saab osta rakenduse FlashRouters kaudu. Sabai OS-iga välklampidega mudelid on saadaval Sabai Technology kaudu, mille valikus on praegu mitu Asuse ruuterit.

Linksys

Linksys ruuterid ei toeta tavaliselt OpenVPN-i karbist. Sabai OS-i ja FlashRoutersi kaudu saate siiski osta eelvälgatud Linksys-ruuterid. Sõltuvalt sellest, millise mudeli valite, saate Linksys’i ruuterid vilkuma ühilduva püsivaraga, näiteks DD-WRT või Tomato.

Sabai Technology pakub ühte Linksys ruuterimudelit koos Sabai OS püsivaraga ja FlashRouters pakub mõnda mudelit koos DD-WRT püsivaraga.

Netgear

Mõnel Netgeari ruuteril on VPN-ruuterina kasutamiseks suurepärane maine. Kuid nad ei toeta OpenVPN-i karbist. Nagu mõnda Asuse ja Linksysi ruuterit, saab neid ka OpenVPN-i toetava püsivara abil osta või vilgutada.

FlashRoutersil on mitu Netgeari mudelit, millele on lisatud DD-WRT püsivara ja üks võimalus Tomato püsivara jaoks. Sabai Technologyl on kolm mudelit, millel on oma Sabai OS püsivara.

Buffalo

Sellel tootjal pole tohutut valikut võimalusi, kuid ta pakub mõnda suhteliselt odavat ruuterit, mis tulevad koos DD-WRT püsivaraga karbist välja, muutes need OpenVPN-iga ühilduvaks.

Sünoloogia

Synology pakub vaid kahte ruuterit, mida saab kasutada koos VPN-iga, kuid need näivad olevat kindlad võimalused. Ettevõte pakub lisapaketti nimega VPN Plus, mis võib muuta ruuteri VPN-serveriks.

Kui soovite, et ruuter oleks juba valitud püsivaraga vilkunud, on teie parim panus minna usaldusväärse pakkuja juurde, näiteks FlashRouters või Sabai Technology. Kui aga plaanite oma välku vilistada, saate ruuteri korjata e-poe saidilt (nt Amazon) või poest kuskilt nagu Best Buy..

Vilgub VPN-ruuter

Eespool mainisime mõnda erinevat tüüpi ruuterit, mis ühildub erinevate ruuteritega. Siin käsitleme püsivara üksikasjalikumalt ja selgitame seejärel püsivara vilkumise protsessi ruuterile. Mõned populaarsemad saadaval olevad püsivara on järgmised:

 1. DD-WRT
 2. Tomat
 3. Shibby
 4. AdvancedTomato
 5. OpenWrt
 6. Sabai OS
 7. ExpressVPN

Mõelgem kõigile nendele võimalustele!

1. DD-WRT

DD-WRT on populaarne tasuta avatud lähtekoodiga Linuxi-põhine püsivara. See põhineb WRT püsivaral, mille Linksys algselt tootis oma ruuterite WRT54G jaoks. DD-WRT on suhteliselt lihtne kasutada, kuid see toetab mitmesuguseid funktsioone. See ühildub paljude ruuteritega ja enamikul juhtudel võimaldab see kasutajatel konfigureerida OpenVPN-serveritega ühendusi otse ruuterilt. Siin on nimekiri parimate DD-WRT VPN-ide jaoks.

2. Tomat

Tomati püsivara on tasuta ja avatud lähtekoodiga ning see võeti esmakordselt kasutusele 2008. aastal. Sellest ajast alates on olnud mitu kahvlit, sealhulgas Shibby ja Advanced Tomato. Algset pole alates 2010. aastast värskendatud, see ühildub ainult mõne ruuteriga ja sellel pole OpenVPN-i kliendi või serveri tuge. Siin on nimekiri parimatest tomatiruuterite VPN-idest.

3. Shibby (ja muud tomatihargid)

Võib-olla olete ka TomatoUSB-st kuulnud. See töötab rohkemate ruuteritega ja sellel on laiem funktsioonide valik kui tomatil, sealhulgas USB-port ja traadita-N režiimi tugi. Ehkki seda pole alates 2010. aastast uuendatud, on kahvleid, mis pakuvad mitmesuguseid funktsioone. Üks populaarsemaid on Shibby, teiste valikute hulgas on näiteks Toastman, Victek ja Merlin. Kõigil neil on OpenVPN kliendi ja serveri tugi.

4. AdvancedTomato

Advanced Tomato on Shibby kahvel ja see on meie soovitatav valik, kui kasutate tomatipõhist püsivara. See pakub kõike, mida Shibby teeb, ja on kursis oma värskendustega, kuid sellel on ka kasutajasõbralik armatuurlaud. See muudab selle ideaalseks nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Üks lahe asi AdvancedTomato kohta on see, et võite proovida enne ametliku demo ostmist.

5. OpenWrt

OpenWrt on suhteliselt uus püsivara, kuid see omandab kindla fännibaasi. See on väga kohandatav ja saadaval on lai valik lisandmooduleid. Pole üllatav, et see on arendajate seas üsna populaarne, kuid selle intuitiivne kasutajaliides muudab selle sobivaks ka algajatele.

OpenWrt-projekt jagunes 2016. aastal ja moodustati kõrvalprojekt (LEDE). Kaks projekti ühinesid aga 2018. aastal ja sündis praegune OpenWrt. Üks selle püsivara takistusi on see, et – tõenäoliselt kuna see on nii uus – pole tugidokumente saadaval palju.

6. Sabai OS

See pole avatud lähtekoodiga, vaid kuulub standardvarustusse kõigi ruuterite puhul, mida ostate firmalt Sabai Technology. Üks silmapaistvatest funktsioonidest, mida Sabai OS pakub võrreldes teiste püsivaradega, on selle lüüsi funktsioon. See sarnaneb ExpressVPN-i püsivarast leitud jagatud tunneldamisega ja võimaldab teil hõlpsalt valida, millised seadmed läbivad VPN-i ja millised tavalise krüptimata ühenduse kaudu.

7. ExpressVPN

Nagu eespool arutatud, erineb ExpressVPN teistest VPN-i pakkujatest selle poolest, et sellel on oma kohandatud püsivara. Seda on ülilihtne seadistada ja kasutada ning see hõlmab jagatud tunneldamise funktsiooni. ExpressVPN püsivara kasutamiseks ei pea te eelkonfigureeritud ruuterit ostma. Seda saab tasuta alla laadida ja ühilduvate ruuterite jaoks kuvada.

Teie ruuteri püsivara vilkumise protsess

Millised on järgmised sammud pärast ruuteri püsivara valimist? Pole olemas kõigile sobivat juhiste komplekti, kuid ruuteri vilkumise põhietapid on järgmised:

Märkus. Need on väga põhijuhised ja enne vilkumist peaksite otsima üksikasjalikke juhiseid konkreetse seadistuse kohta. Kui see protsess toimub valesti, võib see ruuteri telliskiviks muuta ja muuta selle kasutuks.

 1. Veenduge, et ruuter ühildub valitud püsivaraga.
 2. Laadige alla ruuteri püsivara uusim stabiilne versioon. Pange tähele, et mõned ruuteri ja püsivara kombinatsioonid vajavad kõigepealt ajutise püsivara installimist.
 3. Logige sisse oma ruuteri administraatori lehele ja minge jaotisse administraator.
 4. Valige Püsivara uuendamine>Valige File ja valige oma püsivara.
 5. Laadige fail üles ja siis peaksite saama lihtsalt oodata, kuni värskendus on lõpule jõudnud.

Need on jällegi väga lihtsad juhised ja sõltuvad teie ruuterist ja püsivarast.

OpenVPN seadistamine ruuteril

Kui teie ruuter on vastava püsivaraga vilkunud, peate enne VPN-iga ühenduse loomist sellele installima OpenVPN. Jällegi pole selleks mingeid üldisi juhiseid. Siin on aga mõned kasulikud ressursid, kust leiate juhiseid:

 • Parimad 2018. aasta tomatiruuterite VPN-id (sisaldab juhiseid OpenVPNi seadistamiseks Shibby ruuteril)
 • Parimad DD-WRT ruuterite VPN-id ja kuidas seadistada DD-WRT-l OpenVPN
 • OpenVPN seadistamine oma Sabai VPN ruuteris

Samuti võite oma VPN-i pakkuja veebisaidilt leida üksikasjalikke õpetusi ja alati saate abi saamiseks pöörduda klienditoe meeskonna poole.

Mis saab PPTP VPN-ist?

Siiani oleme rääkinud ainult VPN-ruuteri seadistamisest OpenVPN-protokolli kaudu. Võib-olla olete kohanud mõnda kirjandust, mis räägib sellest, et PP2P on valik. Kuid PP2P ei peeta turvaliseks ja kannab pikka loetelu nõrkadest kohtadest mida peetakse mittefikseeritavaks. Seega tuleks seda kasutada ainult viimase võimalusena.

Sellegipoolest, kui leiate, et soovite PPTP-d mingil põhjusel kasutada, peaksid olemas olema juhendid, näiteks Sabai Technology pakutavad juhised.

Parim ruuterite VPN

Üks suurtest otsustest, mida peate VPN-ruuteri seadistamisel tegema, on see, millise VPN-i pakkujaga minna. Kõik ei ühildu ruuteri konfiguratsioonidega ja mõned neist, millel puudub toetus seadistusjuhendite ja klienditeeninduse näol.

Oleme koostanud VPN-ruuterite jaoks parimate VPN-ide loendi, mis põhineb järgmistel kriteeriumidel:

 • Pakub VPN-ruuteri seadistamiseks kindlat klienditoet
 • Pakub kiireid ja usaldusväärseid ühendusi
 • Kasutab tugevat krüptimist ja muid turvafunktsioone
 • Haldab suurt serverivõrku laia valikuga asukohti

Parimad VPN-ruuterid VPN-ide jaoks on:

1. ExpressVPN

ExpressVPN ruuteri leht.

ExpressVPN on kindlasti parim pakkuja VPN-ruuteritele. Pikkus tagab, et valikud on saadaval igat tüüpi kasutajatele, alustajast edasijõudnuni. See teeb isegi oma ruuteri püsivara, mida saab ühilduvale ruuterile kuvada ja mida on lihtne kasutada. Teise võimalusena, nagu mainitud, võite osta ruuteri, mille püsivara on juba välklambis käinud ja ExpressVPN-serveritega eelkonfigureeritud. See teenus ei piirdu ainult omaenda püsivaraga töötamisega ja ühildub teistega, sealhulgas DD-WRT, Tomato ja OpenWrt.

ExpressVPN-l on palju muud pakkuda kui lihtsalt ruuteri seadistamine. Sellel on tohutu serverivõrk, mis hõlmab peaaegu 100 riiki. Kõik serverid on kiiruse jaoks optimeeritud ja see teenus võib blokeerida hulga populaarseid voogesitussaite, sealhulgas Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video, Sky Go ja palju muud. See pakub tipptasemel klienditugi, nii et kui loote VPN-ruuterit või proovite lihtsalt Netflixile juurde pääseda, saate kiiret ja teadlikku vastust 24-tunnise reaalajas vestluse klienditeenindusest.

Turvalisus ja privaatsus on selle pakkuja jaoks olulised ning teile on kasulik 256-bitine krüptimine, lekkekaitse ja tapmislüliti (dubleeritud kui „võrgu lukk”). See hoiab minimaalselt logisid ega salvesta kunagi teie IP-aadressi. Lisaks ruuteritega ühilduvusele on ExpressVPN-il rakendused Linuxi, Windowsi, MacOS-i ja iOS-i jaoks. ja Android. See võimaldab konto kohta luua kolm samaaegset ühendust, nii et saate katta oma kodu ruuteri ja kaks mobiilseadet.

ERIPAKKUMINE: Meie lugejad saavad üheaastase ExpressVPN-paketiga kolm kuud tasuta. Igal tellimisel on 30-päevane raha tagasi garantii, nii et saate seda proovida riskivabalt.

Lugege meie ExpressVPN-i täielikku ülevaadet.

Vaadake ExpressVPN ruuteri seadistamise juhendeid.

2. NordVPN 

NordVPN ruuteri leht.

NordVPN on veel üks pakkuja, mis pakub eelkonfigureeritud ruuterid, nii et te ei pea seadistamise vaeva nägema. Teise võimalusena saab NordVPN-i konfigureerida ruuteriteks, millel on ühilduv püsivara. See pakub hulgaliselt dokumentatsiooni ja on üks väheseid pakkujaid, kes pakuvad OpenWrti seadistamise õpetusi. Saadaval on reaalajas vestluste meeskond, kes aitab teid probleemide ilmnemisel.

NordVPN haldab tohutut enam kui 4500 serveri võrku optimeeritud erinevatel eesmärkidel, sealhulgas P2P, topelt VPN ja Tor üle VPN. Sellel on kiire kiirus ja see võib blokeerida populaarseid voogesitussaite, nagu Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video ja BBC iPlayer.

Turvaküttes pole teil vaja sõjaväelise kvaliteediga 256-bitist krüptimist, tapmislülitit ja lekkekaitset. Logisid ei peeta, seega jääb kogu teie tegevus täiesti privaatseks. Automaatne wifi-kaitse on lisaboonus, kui otsustate VPN-i kasutada mobiilseadmes. Tellimuse kohta on lubatud kuus samaaegset ühendust ja Windowsi, MacOS, iOS ja Android jaoks pakutakse rakendusi.

LUGEMISTEENUS: Säästke 77% ja makske ainult 2,75 dollarit kuus, kui ostate kolmeaastase plaani.

Lugege meie täielikku arvustust NordVPN-i kohta.

Vaadake NordVPN-i ruuteri seadistamise juhendeid.

3. IPVanish

IPVanishi ruuteri leht.

IPVanish on veel üks pakkuja, mis pakub eelkonfigureeritud ruutereid, kui soovite ise vaeva näha, kuid soovi korral saate selle konfigureerida teistele ühilduvatele ruuteritele. IPVanishil puudub reaalajas vestluse klienditugi, kuid see pakub palju abi ruuteri seadistamise õpetuste näol. Lisaks võite e-posti vormi saata igal kellaajal ja tavaliselt saate kiire vastuse.

Turvalisus on täiusliku edasisaladusega 256-bitise krüptimise vormis ning sellega kaasneb lekkekaitse ja tapmislüliti. Ühtegi logi ei peeta, seega jääb kogu teie teave privaatseks.

IPVanish on eriti populaarne Kodi kasutajate seas ja töötab kõigi Kodi ametlike lisanditega. Lisaks ruuteri konfigureerimisele saate alla laadida rakendusi Windowsi, MacOSi, iOSi ja Androidi jaoks. IPvanish võimaldab teil ühendada kuni 10 seadet korraga.

AINULT PAKKUMINE: Saate IPVanishi plaanidelt suuri allahindlusi, mis on kuni 60%.

Lugege meie täielikku ülevaadet IPVanishi kohta.

Vaadake IPVanishi ruuteri seadistamise juhendeid.

4. PrivateVPN

privatevpn tehing

PrivateVPN ei paku eelkonfigureeritud ruutereid, kuid seda saab teatud ruuteritele käsitsi konfigureerida. 24/7 reaalajas vestluse tugi võib aidata seadistamisel ja tõrkeotsingul. See on väike pakkuja, kuid teenus on kiire, usaldusväärne ja sobib suurepäraselt voogedastusteenuste, näiteks Netflixi, blokeeringu tühistamiseks, HBO, Amazon Prime Video, Hulu, BBC iPlayer ja palju muud.

See on turvaline ja privaatne, uhkustades 256-bitist krüptimist OpenVPN-protokolli kaudu, lekkekaitset ja tapmislülitit. Selles ei säilitata liikluse ega ühenduse logisid, seega pole tal teavet kolmandatele isikutele üle anda.

Vajadusel saate alla laadida rakendusi WIndows, MacOS, iOS ja Android. Ühes plaanis on lubatud kuus ühendust.

Salvesta üle 70%: Comparitechi lugejad saavad kokku hoida rohkem kui 70%, lisaks saate viis kuud tasuta.

Lugege meie täielikku arvustust PrivateVPN-i kohta.

Vaadake PrivateVPN ruuteri seadistamise juhendeid.

5. CyberGhost

CyberGhost Comparitechi leht.

CyberGhost on üha muljetavaldavam pakkuja ja selle VPN-i saab konfigureerida ruuteritele, millel on valik püsivara, sealhulgas DD-WRT ja Tomato. See on veel üks teenusepakkuja, kelle klienditeenindus on kõige olulisem, ja teil on juurdepääs reaalagendile igal kellaajal.

CyberGhost opereerib kasvavat enam kui 2500 serveriga võrku ning pakub hõlpsat juurdepääsu paljudele populaarsetele voogesitussaitidele, sealhulgas Netflix, Amazon Prime Video ja BBC iPlayer.

CyberGhost ei pea üldse logisid, mida saaks siduda konkreetse kasutajaga. See kasutab tööstuse parimatele nõuetele vastavaid turvastandardeid, sealhulgas 256-bitist krüptimist, sisseehitatud tapilülitit ja lekkekaitset. Kui otsustate seda kasutada ka oma mobiilseadmes, saate häälestada tuttavatele võrkudele automaatse wifi kaitse.

See pakkuja lubab kuni seitset samaaegset ühendust ja iga pakett sisaldab juurdepääsu Windowsi, MacOSi, iOSi ja Androidi loomulikele rakendustele.

Lugejapakkumine: Valige üheaastane CyberGhost-kava ja nautige üle 70% soodustust ning lisaks veel kuus kuud tasuta.

Lugege meie täielikku arvustust CyberGhost kohta.

Kas ma saan ruuteriga kasutada tasuta VPN-i??

Ruuteriga kasutatava VPN-teenuse kasuks otsustamisel tuleb tähelepanu pöörata mitmele tegurile, sealhulgas kiirus, töökindlus, turvalisus ja klienditugi. Kahjuks jääb tasuta VPN tavaliselt kõigil neil rindel puudu. Kuna nad on tasuta, on neil sageli palju kasutajaid, kes soovivad kasutada piiratud arvu servereid. See võib põhjustada aeglaseid ja ebausaldusväärseid ühendusi ning võib-olla peate serveriga ühenduse loomiseks isegi järjekorda astuma. Veelgi enam, tasuta VPN-id pääsevad väiksema tõenäosusega juurde blokeeritud sisule, näiteks Netflix ja BBC iPlayer.

Tasuta VPN-id puuduvad sageli ka asjade turvalisuse ja privaatsuse poolel. Ehkki nad võivad reklaamida korralikku krüptimist, on näidatud, et mõned ei krüpteeri teie andmeid üldse ja võivad isegi pahavara kanda. Muud varjatud äritaktikad hõlmavad teie tegevuse jälgimist ja andmete müümist kolmandatele osapooltele, reklaamide sisestamist ja isegi jõudeoleva kasutaja ribalaiuse varastamist.

On selge, et see pole selline teenus, mida soovite pärast VPN-ruuteri seadistamisega seotud probleeme. Enim hinnatud pakkuja eest mõne dollari kuus maksmine on meelerahu väärt.

Kas ma saan VPN-i asemel kasutada ruuteriga DNS-puhverserverit??

Kui teie VPN-ruuteri kasutamise peamine põhjus on geopiirangutest möödahiilimine, võiksite alternatiivina vaadata DNS-puhverserveri teenust. See võib varjata teie IP-aadressi ja asendada selle teisega, võimaldades voogesitussaitide ja muu geograafiliselt lukustatud sisu blokeeringu tühistamist.

DNS-puhverserverid suunavad teie ühenduse ümber ainult siis, kui pääsete juurde saidile, mis nõuab geoblokeerimist. Näiteks kui külastate Comparitechi, on sait sama, olenemata sellest, kuhu sellele pääsete, nii et puhverserver ei sisene ja saate otseühenduse. Netflixi külastades on DNS-i kirje muudetud nii, et teie ühendus suunatakse läbi puhverserveri.

Kuigi mõned DNS-puhverserveriteenused kuuluvad tasuta VPN-idega sama katuse alla, kuna nad ei tööta sageli mõne voogesitussaidiga, mis blokeerib puhverserverite kasutamist. Üks DNS-puhverserver, millel seda probleemi pole, on ExpressVPN-i MediaStreamer, mis on komplekteeritud iga tellimusega.

Lisaks ülaltoodule on krüptimine üks peamisi erinevusi DNS-puhverserveri teenuse ja VPN-i vahel. VPN krüpteerib teie liikluse, samas kui DNS-puhverserver seda ei tee. Nii et kui olete turvalisuse pärast üldse mures, on selleks VPN.

Lisateavet meie hiljutisest postitusest leiate nutikate DNS-puhverserverite ja ruuteri konfigureerimise kohta.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map