VPN më e mirë për Nvidia Shield TV në vitin 2020


Tregu i zgjuar i TV ka qenë për ca vite, dhe njerëzit janë mësuar të kenë një pajisje të zgjuar TV së bashku me një tastierë lojrash të bashkangjitur në TV e tyre në çdo kohë. Kur Nvidia vendosi të hidhte në skenë, ata vendosën që ata të mos mbanin aspak.

Jo vetëm që është Nvidia Shield deri tani pajisja më e fuqishme e zgjuar TV që mund të keni, por gjithashtu ka deri tani edhe më shumë tipare.

Sidoqoftë, problemi është se Nvidia Shield është në thelb të tij ende një pajisje e zgjuar TV, dhe kështu ka kufizime të caktuara kur bëhet fjalë për sigurinë dhe privatësinë të cilat janë mjaft të ngjashme me ato që gjenden në Amazon Fire Stick.

Këto probleme mund të zgjidhen me një VPN. Prandaj, ne do t’ju japim një përmbledhje të problemeve, si dhe VPN-të më të mira për t’i zgjidhur ato.

Nuk ka kohë për të lexuar? Këtu janë VPN-të tona më të mira:

#PROVIDERMINIMUM PRICEMIN. PRICE1. Surfshark VPN1.Surfshark VPN 1.992 $. NordVPN2.NordVPN 3. 3.493 $. ExpressVPN3.ExpressVPN 8. 8,324 $. PrivateVPN4.PrivateVPN 8 3.825 $. IPVanish5.IPVanish 6.49 dollarë

VPN-të më të mira për Nvidia Shield

1. Surpshark VPN

Logoja e shërbimit të Surfshark VPN Vizitoni Surfshark

Surfshark VPN është fëmija i ri në mesin e shërbimeve VPN por ai tashmë ka dëshmuar se është i denjë. Duke ofruar protokolle të sigurta tunelimi si IKEv2 dhe OpenVPN dhe të keni akses në 1000 serverë në 60 vende, Surfshark është një forcë që duhet të merret parasysh..

Mbani në mend se ju gjithashtu merrni një bandë të pakufizuar dhe lidhje të pakufizuara të njëkohshme.
ajo’s gjithashtu plotësisht i sigurt në mënyrë që të siguroheni se IP ose adresa juaj DNS nuk do të rrjedhë dhe një ndërrues i sigurt i vrasjes kujdeset për atë.

Edhe pse shpejtësitë e Internetit preken gjithmonë kur përdorni një VPN, përdoruesit e Nvidia Shield do të jenë të lumtur të mësojnë se Surfshark është ndër VPN-të më të mira në treg. Për më tepër, ajo’veryshtë shumë mirë në anashkalimin e kufizimeve gjeo, siç janë ato të imponuara nga Netflix, Disney +, dhe platformat e tjera transmetuese.

Kur të merrni parasysh që i merrni të gjitha këto për një çmim aq të ulët sa 1.99 dollarë në muaj’një ofertë që nuk mund të mungojë. Plus, ajo’ashtë një shtesë e bukur që duhet të keni ndonjë telashe, ka 24/7 mbështetje live chat dhe ato’do t’ju përgjigjet me ndihmë çdo pyetje në njoftim të shkurtër.

2. NordVPN

Logoja e shërbimit NordVPN Vizitoni NordVPN

NordVPN kohët e fundit ka përmirësuar shpejtësitë e tyre mjaft pak, dhe shërbimi i tyre është akoma më i sigurti dhe ka aftësinë e jashtëzakonshme për të zhbllokuar Netflix dhe platformat e tjera streaming. 5,300 serverat e saj në 60 vende krijojnë një rrjet të besueshëm në të gjithë botën për të siguruar lidhshmëri maksimale.

Zgjedhja e NordVPN për Nvidia Shield është e shkëlqyeshme për shkak të çmimeve të saj. Ndërsa kostoja mujore prej 11,95 $ mund të mos duket shumë më e ulët në krahasim me ExpressVPN, një marrëveshje tre vjeçare për 3,49 $ / muaj është një vjedhje e vërtetë.

NordVPN vjen me një garanci të kthimit të parave 30-ditore dhe lejon gjashtë lidhje të njëkohshme me një llogari. Nëse jetoni në një zonë që ofron një lidhje të mirë në internet, atje’nuk ka asnjë arsye të mirë për të paguar më shumë për ExpressVPN sesa duhet.

3. ExpressVPN

Logoja e shërbimit ExpressVPN Vizitoni ExpressVPN

Nëse do të jeni duke transmetuar lojëra nga Cloud, atëherë ju’do t’ju duhen shpejtësitë më të mira. Nga të gjitha VPN-të që kemi testuar, kemi gjetur që ExpressVPN të jetë më i shpejtë. Për më tepër, ExpressVPN është një nga disa VPN që janë mjaft të shpejta për të transmetuar përmbajtje në 4K (UHD). Nëse jeni të gatshëm të shpenzoni para për të blerë një TV 4K dhe Nvidia Shield, atëherë mund të përballoni të paguani pak më shumë për VPN sa më të shpejtë që të përdorë siç duhet të gjitha tiparet.

ExpressVPN gjithashtu ka mbi 9,3 serverë, të cilët janë përhapur në mbi 9.3 vende. Për më tepër, ata kanë një ton të serverëve në SHBA, si dhe në Mbretërinë e Bashkuar, të cilat mund të zhbllokojnë Netflix, BBC iPlayer dhe të gjitha shërbimet e tjera të transmetimit. Për shkak të gjithë kësaj, nuk do të keni probleme për të hyrë në përmbajtjen që është në dispozicion në Mburojën tuaj.

Së fundmi, VPN më e mirë për Nvidia Shield është gjithashtu një nga më të mirat për t’ju mbrojtur. Për shkak të kriptimit të saj të përparuar dhe murit të mahnitshëm të mahnitshëm, nuk do të keni shqetësime për privatësinë tuaj ndërsa jeni duke përdorur ExpressVPN dhe do të jeni në gjendje të bëni gjithçka që dëshironi, përfshirë përmbajtjen e transmetimit në Kodi. Kjo funksionon shumë mirë pasi Nvidia Shield mbështet plotësisht Kodin dhe gjithçka që duhet të bëni është të instaloni shtojcën tuaj të preferuar, të aktivizoni VPN-në tuaj dhe të filloni të shikoni.

4. PrivateVPN

Logoja e shërbimit privatVPN Vizitoni PrivateVPN

Ndërsa PrivateVPN nuk’të keni një listë të madhe serverash, ajo akoma arrin të sigurojë shpejtësi mbi mesatare për një çmim dukshëm më të ulët. Ajo gjithashtu ka karakteristika të mira të sigurisë, të tilla si një politikë pa logs, një kaloni vrasës, mbrojtje nga rrjedhjet dhe një protokoll vjedhurazi. Dhe sigurisht, nëse nuk do të ishte’greatshtë e shkëlqyeshme për Netflix dhe platforma të tjera transmetuese, nuk do të ishte kjo’të jesh në këtë listë të shkurtër fare.

Ju mund të merrni PrivateVPN për aq pak sa $ 3.82 / muaj. Por edhe nëse e ndjen se ti’Do të mërzitem së shpejti dhe do të dëshirosh të kalosh në një shërbim tjetër, PrivateVPN është një marrëveshje e mirë edhe për një muaj, duke kërkuar 7,67 dollarë. Të gjitha planet vijnë me një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

5. IPVanish

Logoja e shërbimit IPVanish Vizitoni IPVanish

IPVanish ofron një sërë shërbimesh të shkëlqyera për sigurinë dhe privatësinë tuaj në internet. Kujdes i madh është se shërbimi është i bazuar në SH.B.A..

Ky VPN përmban kriptimin e klasës ushtarake AES-256, i cili është një nga metodat më të sigurta të kriptimit të përdorur nga institucionet financiare dhe ushtarake në të gjithë globin. atje’s gjithashtu një ndërprerës vrasës që do të mbyllë të gjithë trafikun tuaj të internetit në rast të një shkëputjeje të papritur të VPN-së.

Mund ta provoni në TV tuaj Nvidia Shield pa telashe pasi ofron një garanci 7-ditore për kthimin e parave.

Karakteristikat Nvidia Shield

Nvidia Shield ju siguron të gjitha tiparet që keni ardhur të prisni nga pajisja juaj e transmetimit. Do të keni mundësi të transmetoni Netflix, Hulu, Amazon Prime dhe Google Movies. Për më tepër, ju do të keni mundësi të transmetoni muzikë nga shërbime të ndryshme duke përfshirë Spotify, e cila nuk ofrohet nga shumë pajisje të tjera me të cilat konkurron Nvidia Shield.

Për ta mbështetur këtë, Nvidia Shield TV ka një procesor jashtëzakonisht të fuqishëm NVIDIA TEGRA X1, 3 GB RAM, 500 GB ruajtje, lidhje GIGABIT Ethernet dhe 2 porte USB 3.0. Në aspektin e veçorive, asnjë nga konkurrentët e tij as nuk i afrohet Shield-it.

Nvidia nuk’ndaleni aty, pasi sjell edhe lojëra 4K në TV tuaj. Jo vetëm që mund të transmetoni lojëra nga PC juaj, por në të vërtetë mund t’i fikni dhe në vend të kësaj të transmetoni lojëra nga Cloud (duke eleminuar kështu nevojën për ndonjë pajisje shtesë përveç një kontrolluesi). Së fundmi, Nvidia gjithashtu ju lejon të shkarkoni mbi 100 lojëra Android në mënyrë që të keni gjithmonë një rezervë në rast se lodheni nga gjithçka tjetër që mund të bëni me Shield.

Kufizimet e Nvidia Shield

Para se të hedhim një vështrim në VPN më të mirë për Nvidia Shield, është e rëndësishme të dini pse keni nevojë për një VPN për të në radhë të parë.

Kryesisht, ju duhet të përballeni me kërcënimin e intimitetit tuaj të pushtimit. Nuk është sekret që të dhënat tuaja private mund të jenë vjedhur në internet, por ka shqetësime të tjera kur përdorni Nvidia Shield.

Për shembull, Mburoja nuk mund të përdoret për të anashkaluar gjeo-blloqet që ekzistojnë në një faqe në internet. Ju nuk do të keni mundësi të hyni në iPlayer në BBC përveç nëse jeni në Britani të Madhe dhe nuk do të keni mundësi të përdorni një pjesë të madhe të përmbajtjes Netflix nëse jeni jashtë SH.B.A..

Për më tepër, Nvidia Shield mund të ketë mbështetjen e natyrshme për Kodi por nuk mund t’ju mbrojë nga paditë në rast se e përdorni për të transmetuar përmbajtje të mbrojtur nga e drejta e autorit (e njëjta gjë vlen edhe për çdo përmbajtje tjetër të mbrojtur nga e drejta e autorit që përpiqeni të përdorni). Mos u shqetësoni, sepse gjithçka që ju nevojitet është një VPN për të zgjidhur këto probleme.

Pse të përdorni një VPN në Nvidia Shield?

Përveç të gjitha avantazheve që sjell VPN në aspektin e sigurisë, mund të ju ndihmojë gjithashtu të tejkaloni gjeo-blloqet.

Një VPN e bën këtë duke përdorur një nga serverat e tij për të drejtuar të gjithë trafikun tuaj të internetit përmes tij. Për shkak të kësaj, kushdo që dëshiron të spiunojë ju mund të shihni vetëm që po përdorni një VPN (e cila është plotësisht e ligjshme), dhe shërbimi me të cilin jeni lidhur mund të shihni vetëm se jeni të lidhur nga vendndodhja e serverit specifik VPN që ju’e zgjedhur.

Pasi të keni shkatërruar me sukses vendndodhjen tuaj, është e lehtë për të hyrë në shërbime të ndryshme të tilla si BBC iPlayer ose versionin amerikan të Netflix, duke ju lejuar qasje në më shumë përmbajtje se kurrë.

përfundim

Të kesh një VPN për Nvidia Shield është një domosdoshmëri absolute nëse dëshiron të përdorësh të gjitha tiparet që ofrohen. Mund të konfirmojmë që një përvojë plotësisht e padensuruar Shield është në dispozicion duke përdorur të gjithë ofruesit e përmendur, por zgjedhja më e mirë për ju varet nga nevojat tuaja dhe kufizimet e buxhetit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map