VPN më e mirë për pajisjet LG në vitin 2020


Përdoruesit me smartphone inteligjentë LG dhe TV të mençur LG mund të përfitojnë shumë nga përdorimi i një Rrjeti Virtual Privat (VPN). Ndërsa avantazhi kryesor i përdorimit të një VPN në pajisjen tuaj LG është përmirësimi i sigurisë, gjithashtu ndihmon që pajisja juaj të duket se është në një vendndodhje tjetër nga sa është në të vërtetë. Kjo është e dobishme për të ndihmuar për të hyrë në përmbajtje të bllokuar gjeo, nga aplikacionet në shfaqje TV ose filma.

5 VPN kryesore të LG

Nuk ka kohë për të lexuar? Këtu janë VPN-të tona më të mira:

#PROVIDERMINIMUM PRICEMIN. PRICE1. NordVPN1.NordVPN 3. 3.492 $. Surfshark VPN2.Surfshark VPN 1. 1.993 $. Cyberghost3.CyberGhost 2.754 dollarë. ExpressVPN4.ExpressVPN 8. 8,325 $. VyprVPN5.VyprVPN ‣ 2.5 $

1. NordVPN

Logoja e shërbimit NordVPN Vizitoni NordVPN

me mbi 5500+ serverë në 58 vende, NordVPN e shënon në listën e shërbimeve të rekomanduara. NordVPN paraqet një zgjidhje më të sigurt për shumë përdorues. Sigurisht, si shumica e ofruesve, ajo bën një punë të mirë për të zhbllokuar faqet e internetit ose aplikacionet. Për këtë arsye, është një nga zgjedhjet kryesore kur bëhet fjalë për zhbllokimin e aplikacioneve për një TV të zgjuar LG.

NordVPN gjithashtu lejon përdoruesit e LG të zgjedhin serverët e tyre sipas asaj që duan të bëjnë online. Nga transmetimi i videos deri në përrua, serverat e tyre mbulojnë të gjitha nevojat.

rekuizitë

 • Transferimi i pakufizuar i të dhënave
 • Mundësia për të zgjedhur kategoritë e serverëve
 • Infrastruktura e madhe e serverëve

Cons

 • Shpejtësi më të ngadaltë me pajisje të shumta

2. Surpshark VPN

Logoja e shërbimit të Surfshark VPN Vizitoni Surfshark

Surfshark VPN mbështet tiparin e zgjuar të DNS, kjo është arsyeja pse kjo LG VPN mund të shihet si një nga opsionet kryesore për përdorim të zgjuar të TV. ajo lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme të cilat kombinohen bukur me çmimet shumë të ulëta, duke filluar nga 1.99 $ / muaj.

Ky VPN gjithashtu përmban protokolle OpenVPN dhe IKEv2, mbrojtje nga rrjedhjet dhe kriptim të shkallës ushtarake. Ofron Surfshark një provë 7-ditore falas për klientët e Google Play dhe App Store dhe një garanci për 30 ditë kthim të parave për të gjithë.

Shpejtësia dhe mbështetja e bisedës live 24/7 janë gjithashtu karakteristika të shkëlqyera të Surfshark dhe aplikacionet zyrtare janë të lehta për t’u përdorur. Çfarë’Për më tepër, ajo zhbllokon Netflix dhe është miqësore me P2P.

rekuizitë

 • Shpejtësi të shpejtë të shkarkimit
 • Lidhje e pakufizuar e njëkohshme
 • Smart DNS
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Cons

 • Seksioni i dobët i vetë-ndihmës

3. CyberGhost

Logoja e shërbimit CyberGhost Vizitoni CyberGhost

CyberGhost është një nga ofruesit më të mirë të VPN atje dhe ajo’është po aq i mirë për TV-in tuaj inteligjent LG si dhe smartphone-in tuaj LG. Ky ofrues i VPN krenohet me 6200 serverë në 9.1 vende. Ajo ofron një larmi të gjerë karakteristikash që janë të lehta për t’u përdorur edhe për përdoruesit e rishtar, falë UI-së së saj intuitive.

Jo gjithçka ka të bëjë vetëm me pamjet me këtë VPN pasi merrni edhe kriptim AES të klasës ushtarake 256-bit dhe funksionalitete shtesë si një ndërprerës automatik vrasës për t’ju mbrojtur nga rrjedhjet aksidentale të IP.

Si shpërblim, CyberGhost mbështet lidh njëkohësisht deri në shtatë pajisje.

rekuizitë

 • Përshtatshme për një TV të zgjuar LG
 • Një flotë e gjerë e serverëve të shpejtë
 • E mirë për transmetim dhe P2P

Cons

 • Jo ideal për Kinën

4. ExpressVPN

Logoja e shërbimit ExpressVPN Vizitoni ExpressVPN

ExpressVPN bën përshtypje me shpejtësinë e lidhjes dhe ndërfaqen e thjeshtë të përdoruesit përmes aplikacionit të saj. Kompania ka mbi 3000 servera në më shumë se 90 vende. Kjo e bën atë një zgjedhje VPN për lirinë përfundimtare të vendndodhjes.

Përdoruesit e LG do ta vlerësojnë këtë shërbim mbështet të paktën 5 pajisje në paketën e saj themelore. Pra, edhe një TV i zgjuar LG dhe një smartphone LG mund të përfitojnë nga kriptimi i tij. Sidoqoftë, si me të gjitha VPN-të, ajo ka të metat e saj. Me çmime më të larta, sigurisht që është më shumë një shërbim premium sesa shumë të tjerë.

rekuizitë

 • Transferimi i shpejtë dhe i vazhdueshëm i të dhënave
 • Aplikacioni smartphone i lehtë për t’u përdorur
 • Mbështet pajisje të shumta
 • Shërbim i shkëlqyeshëm për klientët

Cons

 • Cmim i larte

5. VyprVPN

Logoja e shërbimit VyprVPN Vizitoni VyprVPN

VyprVPN është ndër shërbimet më të shpejta në ofertë, kjo është arsyeja pse ne e rekomandojmë me të vërtetë për TV tuaj inteligjent LG. Ai gjithashtu vjen me udhëzime se si ta bëni VPN funksionale për TV.

VPN është gjithashtu i njohur për gjetjen e rrugës së tij rreth firewalls dhe përmbajtjes së bllokuar. Kjo do të thotë që ju mund të shfletoni në internet nga smartphone tuaj kudo që të jeni, dhe të shijoni çfarëdo përmbajtje që dëshironi.

rekuizitë

 • Shpejtësi të shpejtë të shkarkimit
 • Mbi 200,000 adresa IP
 • Politika pa log
 • Reagime pozitive për Kinën’mur zjarri

Cons

 • Gjykim falas 3-ditor vetëm

Sigurisht, ka shumë ofrues të tjerë VPN që ne ende mendojmë se ia vlen të merren parasysh. Përmendjet e nderuara përfshijnë:

 • HideMyAss VPN
 • TunnelBear
 • Qasje në Internet private
 • Unlocator

Pse të përdorni një VPN për një TV të zgjuar LG?

TV të zgjuar LG nuk vijnë me një proces të drejtpërdrejtë të instalimit VPN. VPN-të kryesisht punojnë në platformat kryesore, të cilat përfshijnë Windows, Mac, iOS, Android dhe madje edhe Linux. Pavarësisht, një VPN mund të instalohet drejtpërdrejt në ruter, duke e lejuar atë të encryptojë shumicën e pajisjeve që lidhen me një rrjet lokal wifi.

Pavarësisht nga procesi i instalimit, së pari është e rëndësishme të kuptoni përfitimet e një lidhje të koduar VPN për TV tuaj të zgjuar. Ofruesit e shërbimeve dhe platformat e aplikacioneve mund të kufizojnë atë që njerëzit mund të shohin dhe të bëjnë. Përmbajtja gjithashtu mund të kufizohet në një zonë të caktuar gjeografike. Meqenëse VPN-të lejojnë njerëzit të përdorin një adresë tjetër IP, përdoruesit mund të gëzojnë programe dhe përmbajtje nga e gjithë bota.

Pse të përdorni një VPN për një smartphone LG?

Telefonat inteligjentë LG vijnë me versione të ndryshme Android. Por edhe një sistem operativ i azhurnuar mund të vijë me problemet e veta të sigurisë.

Bërja e transaksioneve ndërsa është e lidhur me një rrjet publik mund të jetë e pasigurt. Mbrojtja e informacionit tuaj personal si dhe shmangia e spiunimit të komunikimeve tuaja personale janë gjithashtu ndër përfitimet e një VPN. Sidoqoftë, telefonat inteligjentë LG gjithashtu mund të përfitojnë nga përmbajtja e shkyçur, veçanërisht në formën e faqeve të internetit të kufizuara ose aplikacioneve Android.

Sidoqoftë, përderisa ato mund të duken joshëse, paketat falas VPN mund të mos jenë të mjaftueshme për të siguruar mbrojtjen më të mirë të smartphone.

Karakteristikat kryesore të një shërbimi LG VPN

Meqenëse shumë VPN të lartë vijnë me aftësi shumë-pajisëse, një plan i vetëm i pajtimeve mund të përfshijë një TV të zgjuar LG dhe një smartphone LG. Lloji i kriptimit që këto shërbime vijnë janë të ndryshme. Standardi i arit kur bëhet fjalë për kriptimin e të dhënave VPN në ditët e sotme është shifra AES-256. Ky algoritëm aktualisht nuk mund të plasaritet dhe do ta mbajë trafikun tuaj të sigurt nga sytë e çmendur.

Kriptimi është i lidhur ngushtë me protokollet e tunelizimit të ofruara nga një VPN. Më e popullarizuara nga këto është OpenVPN, e cila është një zgjedhje e njohur për përdoruesit Android dhe përdoruesit e tjerë VPN – është edhe e shpejtë dhe e sigurt.

Por kur bëhet fjalë për domosdoshmërinë e VPN-ve të mira, ka disa konsiderata të tjera për të bërë:

 1. Infrastruktura e serverit – serverat në shumë vende mund të lehtësojnë shumë vende IP, si dhe mundësi të rritura të lidhjes.
 2. Numri i pajisjeve të mbështetura – disa nga shërbimet më të mira VPN ju lejojnë të lidheni deri në 6 pajisje.
 3. Asnjë regjistër i të dhënave personale – disa ofrues ende mbajnë regjistrat e përdoruesve. Do të thotë që kjo nuk duhet të ndodhë me një shërbim të paguar. Së bashku pa kufizime të brezit, përdoruesit gjithashtu duhet të ndjehen të sigurt se nuk ka asnjë informacion të kursyer në aktivitetin e tyre në internet.

përfundim

Shkathtësia e këtyre shërbimeve LG VPN është e konsiderueshme. Nëse ata punojnë me një TV të zgjuar LG, ata do të punojnë me markat e tjera nëse përdoruesit shkojnë për një përmirësim në të ardhmen. Ndërsa ata punojnë pa probleme në telefonat inteligjentë LG, ato gjithashtu ofrojnë të njëjtën mbështetje dhe politika për çdo smartphone tjetër Android.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map