VPN më e mirë për Zvicrën në vitin 2020


Duke ju lidhur në internet përmes një serveri të largët, VPN (të shkurtër për Rrjetet Virtuale Private) janë një nga mjetet më të dobishme përreth sot’përdoruesit e uebit. nëse ti’Keni dëgjuar për VPN-të më parë, mund të dini që një nga mënyrat më të zakonshme që njerëzit i përdorin është të torrentoni materiale të mbrojtura nga të drejtat e autorit pa u kapur. Sigurisht, pirateria e të drejtave të autorit për përdorim personal është e lejuar tashmë në Zvicër, pra çfarë’pika e përdorimit të një VPN në Zvicër fare?

Epo, përtej torrentimit, ka shumë arsye të tjera për të përdorur një VPN – një nga më të mëdhatë është privatësia që do t’ju japë. Qeveria zvicerane ka vite që shkatërron intimitetin e internetit dhe ofruesit e internetit nuk janë të detyruar me ligj të ruajnë adresën tuaj IP dhe të dhënat e ndjeshme për 6 muaj. Përdorimi i një VPN mban të fshehur të gjithë veprimtarinë tuaj të internetit nga qeveria (si dhe nga hakerat), duke ju mbrojtur nga këto ligje gjithnjë e në rritje të mbikëqyrjes.

Për më tepër, vendi ka disi mungesë kur bëhet fjalë për argëtimin në internet. Me një VPN, ju mund të lidheni me serverë të huaj dhe të mashtroni faqet e internetit për të menduar ju’janë vendosur në SH.B.A., në Mbretërinë e Bashkuar, ose kudo tjetër në botë. Kjo anashkalon kufizimet e zakonshme gjeo-bllokuese që ju ndalojnë të shikoni Netflix të huaj, BBC, HBO, dhe më shumë, duke ju dhënë akses në një botë (fjalë për fjalë) argëtuese.

Pra, cili ofrues është VPN më i mirë për Zvicrën? nëse ti’jemi duke luftuar për të kuptuar mijëra VPN atje, ne’keni bashkuar një listë të dobishme për t’ju ndihmuar të zgjidhni. Për të bërë zgjedhjen tonë, ne shikuam 3 faktorët kryesorë:

 • Vendodhja: VPN-të më të mira ndodhen jashtë grupeve të vendeve të njohura si 5, 9 dhe 14 Sytë. ‘Syte’ janë aleanca të mbikëqyrjes së qeverisë me marrëveshje për të ndjekur dhe shpërndarë përdorimin tuaj të internetit.
 • Intimiteti dhe siguria: në mënyrë të veçantë, ne kemi kërkuar për VPN me një politikë pa prerjet (që do të thotë se ata don’t gjurmoni ose ruajni të dhënat tuaja), një ndërprerës vrasës (i cili mbyll kompjuterin tuaj nëse lidhja juaj VPN bie), dhe kodimi i kodit AES me gradë ushtarake 256-bit.
 • Çmimi: në vend se të përpiqeshim të gjennit VPN më të lirë, ne kërkuam opsione që ofrojnë performancë të mjaftueshme dhe karakteristika për të justifikuar çmimin.

Me këto kritere në mendje, këtu janë VPN-ja më e mirë për rekomandimet e Zvicrës.

VPN më e mirë për Zvicrën: zgjedh tonë

Nuk ka kohë për të lexuar? Këtu janë VPN-të tona më të mira:

#PROVIDERMINIMUM PRICEMIN. PRICE1. NordVPN1.NordVPN 3. 3.492 $. Cyberghost2.CyberGhost 2.753 $. Surfshark VPN3.Surfshark VPN 1.994 $. ExpressVPN4.ExpressVPN 8. 8,325 $. IPVanish5.IPVanish 6.496 dollarë. Shenjë xhami VPN6.Kontaktoni VPN 1.007 $. Qasje në Internet private7.Provoni Qasje në Internet 3,33 dollarë

1. NordVPN

Logoja e shërbimit NordVPN Vizitoni NordVPN

 • Vendodhja: Panama (jo pjesë e syve 5, 9 ose 14)
 • çmimi: fillon me 3,49 dollarë në muaj
 • Features:
 1. 5500+ serverë në 58+ vende
 2. Shpejtësi të shpejtë të serverit
 3. Ju mban private dhe te sigurt
 4. Karakteristika unike si DoubleVPN dhe SmartPlay

Një ofrues shumë i njohur është NordVPN, një VPN me bazë në Panama i cili është gjithashtu i sigurt nga 5, 9, dhe 14 Sytë. NordVPN ofron një larmi karakteristikash unike që janë të shkëlqyera për privatësinë dhe maskimin e vendndodhjes.

Karakteristika e tyre DoubleVPN ju jep mundësinë e rutimit të lidhjes tuaj të internetit përmes jo një, por dy serverëve për dy herë mbrojtjen e intimitetit. Ky është një karakteristikë e dobishme për përdoruesit që janë veçanërisht të shqetësuar për mbikëqyrjen, por redukton shpejtësinë tuaj, duke e bërë atë të tepërt për shumicën e njerëzve. Një tjetër veçori unike që ofron NordVPN është serverët e tyre të optimizuar posaçërisht SmartPlay të cilët zhbllokojnë qindra site televizive dhe filmash që nuk janë’t disponueshme në Zvicër, nga Netflix në BBC.

Në downside, ndërsa disa serverë NordVPN janë shumë të shpejtë, shpejtësia e tyre është disi e paqëndrueshme kur bëhet fjalë për vende të largëta si vendet aziatike. Gjithashtu, për të siguruar çmimin e tyre më të ulët mujor prej 3,49 $, ju’Do të duhet të paguani për 3 vjet të NordVPN përpara. Kjo është e shkëlqyeshme nëse doni të kurseni para në afat të gjatë, por jo ideale për përdoruesit që dhurojnë’keni mbi $ 100 për të dorëzuar.

2. CyberGhost

Logoja e shërbimit CyberGhost Vizitoni CyberGhost

 • Vendodhja: Rumania (jo pjesë e syve 5, 9 ose 14)
 • çmimi: fillon me 2.75 dollarë në muaj
 • Features:
 1. 6200+ serverë në 90+ vende
 2. Ju mban private dhe te sigurt
 3. Lidhu deri në 7 pajisje menjëherë
 4. Programe shumë e lehtë për t’u përdorur

Ofruesi tjetër në listën tonë është CyberGhost. Ky VPN fillon në këmbën e djathtë me vendndodhjen e saj – Rumania, jashtë syve 5, 9 dhe 14. Por a mund të konsiderohet CyberGhost VPN më e mirë për Zvicrën? Ti je gjykatësi.

Një nga CyberGhost’Pikat kryesore të shitjes është po aq e lehtë për t’u përdorur. Aplikacionet CyberGhost janë shumë intuitivë, duke trajtuar gjithçka, nga zgjedhja e serverëve deri tek hapja e softuerit automatikisht. Krahas ndërfaqes së thjeshtë, CyberGhost është gjithashtu i shkëlqyeshëm për t’ju mbajtur anonimë. Ne nuk bëmë’T zbuloni ndonjë rrjedhje në serverat e tyre dhe ata mbështesin politikën e tyre të mos prerjes.

Sidoqoftë, zona kryesore ku CyberGhost bie e sheshtë është shpejtësia, e cila nuk është’t ideal nëse doni të përdorni VPN tuaj për të shikuar shfaqje TV dhe filma. Për më tepër, ne nuk mundëm’gjeni serverat CyberGhost që ishin në përputhje me bibliotekat Evropiane Netflix. Si rezultat, ky VPN është më i përshtatshëm për fillestarët që janë më të shqetësuar për privatësinë sesa përmbajtja e videos.

3. Surpshark VPN

Logoja e shërbimit të Surfshark VPN Vizitoni Surfshark VPN

 • Vendodhja: Ishujt e Virgjër Britanik
 • çmimi: fillon me 1.99 $ / muaj
 • Features:
 1. 1000+ serverë në 60+ vende
 2. Vrasin kaloni
 3. Politika e mos-prerjeve
 4. Kriptimi dhe mbrojtja e phishing-it kryesorë të industrisë
 5. Lidhje të pakufizuara të njëkohshme

E vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë, ky shërbim ofron gjithçka që mund të kërkoni nga një shërbim VPN. Edhe pse Surfshark VPN është një nga më të lira në listë, mund të jetë një konkurrencë e fortë për udhëheqësit e industrisë.

Ju mund të lidhni njëkohësisht një numër të pakufizuar pajisjesh në Shurfshark’Gama e 1000 serverëve. atje’s gjithashtu një gamë e gjerë karakteristikash si Whitelister i cili lejon aplikacionet dhe faqet e internetit të zgjedhura të anashkalojnë lidhjen VPN dhe të lidhen drejtpërdrejt. Kjo vjen në ndihmë kur ju’po përpiqeni të lidheni me shërbimet tuaja bankare, por dëshironi të shmangni nxitjen e protokolleve të sigurisë.

Kur ti’duke shfletuar këtë VPN, ju jeni të siguruar më tej nga mbrojtja e rrjedhjeve DNS. Shërbimi lejon trafikun P2P, kështu që përruanit nuk janë problem dhe shpejtësitë janë mjaft të mira. Surfshark gjithashtu mund të përdoret me platforma të ndryshme si Rrjeti Netflix kur doni të anashkaloni blloqet rajonale për të hyrë në biblioteka shtesë.

4. ExpressVPN

Logoja e shërbimit ExpressVPN Vizitoni ExpressVPN

 • Vendodhja: Ishujt e Virgjër Britanik (jo pjesë e syve 5, 9 ose 14)
 • çmimi: fillon me $ 8.32per muaj
 • Features:
 1. 3000+ serverë në vendet e 9.3+
 2. Shpejtësi të shpejtë të serverit
 3. Ju mban private dhe te sigurt
 4. Mbështetje chat live në dispozicion 24/7/365

Një tjetër pretendent serioz për titullin e VPN më të mirë për Zvicrën është ExpressVPN, një ofrues i bazuar jashtë syve në Ishujt e Virgjër Britanik.

ExpressVPN ka të gjitha veçoritë e intimitetit dhe sigurisë që ju nevojiten për t’ju mbajtur të sigurt. Politika e rreptë e tyre logs zero siguron që ata të fituan’ruajeni adresën tuaj IP, trafikun ose ndonjë të dhënë tjetër personale. Ky VPN gjithashtu ka një veçori të komutimit kill, si dhe encryption të fortë, dhe kemi zbuluar se nuk ka’rrjedhje të të dhënave IP ose DNS gjatë përdorimit. Përveç privatësisë së madhe, ajo’s gjithashtu një zgjedhje ideale për të anashkaluar gjeo-blloqet. ExpressVPN ka mbi 3000 serverë me shpejtësi të lartë në 90 vende, të përsosur për transmetimin e shfaqjeve televizive me cilësi të lartë dhe filma nga një larmi e madhe faqesh. ajo’evenshtë edhe në përputhje me Mbretërinë e Bashkuar dhe Netflix të SHBA, një gjë e rrallë sot’Tregu VPN.

ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme gjithëpërfshirëse, por ka një kufi prej 3 lidhjesh pajisjesh njëherësh. ajo’s gjithashtu jo VPN më e lirë përreth. Sidoqoftë, nëse vlera për para është e rëndësishme për ju, sigurohuni që patjetër të merrni atë që paguani me këtë ofrues.

5. IPVanish

Logoja e shërbimit IPVanish Vizitoni rishikimin IPVanish

 • Vendodhja: USA (një anëtar i 5 Sytë)
 • çmimi: fillon me 6.49 dollarë në muaj
 • Features:
 1. 7.6+ serverë në 50+ vende
 2. Shpejtësi të shpejtë të serverit
 3. Ju mban private dhe te sigurt
 4. Deri në 10 lidhje të njëkohshme

Nëse IPVanish është VPN më e mirë për Zvicrën është e diskutueshme, por një fushë ku shkëlqen mbi shumë nga konkurrentët e saj është shpejtësia.

Serverat IPVanish janë kaq të shpejtë sa ju’mezi vëreni ndonjë ndryshim në shpejtësinë tuaj të zakonshme, jo-VPN kur jeni’janë të lidhura Kjo e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme nëse dëshironi të shikoni video të huaja me definicion të lartë pa buffering ose vonesë. Ashtu si shumica e VPN-ve të tjera në këtë listë, IPVanish gjithashtu i jep përparësi intimitetit me politikën e rreptë të mos prerjes. Si një shtesë e shtuar, ju mund të lidhni deri në 10 pajisje në serverët e tyre njëkohësisht.

Ndërsa IPVanish nuk’keni ndonjë çështje madhore, ka disa dobësi të vogla që mund të jenë një bezdi e madhe. Për shembull, IPVanish është i vendosur në SH.B.A., duke e bërë atë të nënshtruar mbikëqyrjes nga 5 Sytë. Gjithashtu, softveri IPVanish Windows është i prirur për problemet e lidhjes, dhe atë’hardshtë e vështirë për të marrë ndihmë me këto probleme sepse e tyre ‘24/7/365’ mbështetja është shumë më e ngadaltë sesa reklamuar.

6. Shenjë xhami VPN

Shenja e logos së shërbimit VPN Vizitoni VPN të Xhamave

 • Vendodhja: Kanada (pjesë e 5 Sytë)
 • çmimi: fillon me 1.00 dollarë në muaj
 • Features:
 1. 480 server + në 60+ vende
 2. Lidhje të pakufizuara të njëkohshme
 3. Përcjellja e portit
 4. R.O.B.E.R.T. malware dhe bllokues reklamash
 5. Karakteristikë e veçantë e përputhshme me Netflix

Tjetra, ne vijmë te Windscrib VPN. Ky VPN ka fituar shumë popullaritet kohët e fundit sepse ka një plan falas për përdoruesit e tij të provojnë përpara se të regjistroheni.

Fatkeqësisht, Windscrib është me qendër në Kanada, një vend me 5 sy. Sidoqoftë, përveç vendndodhjes së saj të dobët, Windscrib është i shkëlqyeshëm për t’i mbajtur përdoruesit e saj anonimë. Kompania është e përkushtuar në politikën e tyre zero logs, dhe ne nuk bëmë’hasni ndonjë rrjedhje IP ose DNS në serverat e tyre. Një përfitim tjetër i madh i Windscrib është se ju mund të lidhni sa më shumë pajisje me serverat e tyre si ju dëshironi, kështu që ju mund ta mbani tërë familjen tuaj anonime dhe të sigurt për një tarifë mujore.

7. Qasja në Internet private

Logoja e shërbimit privat të hyrjes në internet Vizitoni Qasje në Internet privat

 • Vendodhja: USA (një anëtar i 5 Sytë)
 • çmimi: fillon me 3,33 dollarë në muaj
 • Features:
 1. 3200 serverë në 30+ vende
 2. Shpejtësi të shpejtë të serverit
 3. Një nga VPN-të më të vjetra

Me seli në SH.B.A., Aksesi në Internet privat është pretendentja më e vjetër në listën tonë më të mirë për Zvicrën. Sidoqoftë, përkundër jetëgjatësisë së saj, ne kemi gjetur që ky ofrues të jetë disi i humbur.

Gjëja jonë e preferuar për Aksesin në Internetin privat është shpejtësia e tyre e shpejtë. Nëse dëshironi që një VPN të shikojë përmbajtje nga faqet si ESPN ose HBO, kjo mund të jetë zgjidhja e duhur për ju. Megjithatë, ajo’s nuk është ideal për Netflix, pasi shumica e serverëve të tyre nuk janë të sigurt’në përputhje me sitin.

Gjithashtu, përderisa Aksesi në Internet privat është i dobët dhe krenohet me një politikë logjike, ne zbuluam se ato mbajnë shënime të postës elektronike dhe të dhënat tuaja të pagesës. Kjo do’të jetë problem nëse nuk do të ishte’për vendndodhjen e këtij VPN: SH.B.A., një vend me 5 sy që mund të kërkojë informacionin tuaj nga VPN juaj. Si rezultat, Qasja në Internet Private është një zgjedhje më e mirë për përdoruesit që nuk janë’tepër të shqetësuar për të qëndruar anonim.

Dhe VPN më e mirë për Zvicrën është… ExpressVPN!

Ndërsa asnjë prej VPN-ve në këtë listë nuk është një zgjedhje e keqe, ajo’është e qartë se atje’Një fitues kryesor që meriton titullin e VPN më të mirë për Zvicrën: NordVPN. NordVPN më shumë sesa justifikon çmimin e tij me një performancë të jashtëzakonshme, një angazhim i fortë për t’ju mbajtur serverë anonimë dhe të sigurt, të shpejtë dhe madje edhe pajtueshmëri me Netflix.

Sa për vrapuesit tanë, ne’d rekomandoni CyberGhost ose Surfshark nëse keni nevojë për një VPN për përdorues të shumtë.

nëse ti’jeni në Zvicër, cilën nga këto VPN keni përdorur më parë? A kemi humbur ndonjë VPN të shkëlqyeshme për Zvicrën? Na tregoni në komentet më poshtë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map